Games

Automobil vám vopred oznámi, že sa blížite k búrke. Google prináša novinky pre Android Auto

Väčšina moderných automobilov má v sebe zabudovanú podporu Android Auto alebo Apple Carplay. Už doteraz mali v sebe zabudované viaceré užitočné funkcie, no teraz prichádzajú ďalšie. Spoločnosť Google oznámila, že do systému prídu nové funkcie, informuje AndroidAuthority.

Medzi nové aplikácie v systéme sa zaraďuje aj The Weather Channel. Ide o aplikáciu zameranú na predpoveď počasia, ktorú si do dnešného dňa stiahlo už viac ako 100 miliónov používateľov. Ide tak o jednu z najpopulárnejších aplikácií svojho druhu. Po novom sa tak bude nachádzať priamo v Android Auto a používatelia tak môžu jednoduchšie sledovať podmienky na ich ceste.

Okrem všetkého však príde aj s upozorneniami na zhoršené počasie, ktoré dokážu v dostatočnom predstihu varovať šoféra. Ten sa tak môže pripraviť na silný lejak, prípadne na snehovú nádielku už vopred, napríklad nasadením reťazí. Nejde však o jedinú novú aplikáciu, ktorá si nájde svoje miesto v systéme.

Android Auto | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ďalej môžeme očakávať aj aplikácie Zoom a WebEx By Cisco. Prvú menovanú už asi poznáte aj vďaka obdobiu pandémie. Slúži najmä na realizáciu videohovorov, ktoré sú dôležité v nejdenej spoločnosti. Ale pozor! Aby nedošlo k nadmernému rozptyľovaniu šoféra, prenášať sa má len zvuk a nie video. Na druhej strane tak neuvidíte nikoho, no zároveň ani oni vás.

Sledovanie seriálov v aute nikdy nebolo dostupnejšie

Milovníkov filmov a seriálov poteší pridanie aplikácie Amazon Prime Video, ktorá predstavuje konkurenta populárneho Netflixu. Už teraz sa spúšťa zavádzanie aplikácie do vybraných modelov vozidiel značiek Renault, Polestar a Volvo. Nasledovať však majú aj ďalšie. Podľa informácií však sledovať filmy môžete len v prípade, že vaše auto stojí na mieste a je zaparkované. V opačnom prípade by išlo o ďalšie možné rozptyľovanie šoféra.

Ako poslednú novinku môžeme uviesť podporu digitálneho kľúča v USA, Kanade a Kórei pre modely Hyundai, Genesis a Kia. Tie v podstate slúžia na to, aby ste vedeli svoje vozidlo odomknúť prostredníctvom aplikácie bez použitia kľúča.

Náš tip

Starší iPhone potenciálnou hrozbou? Francúzi zastavujú jeho predaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *