Games

Atomic Heart nakonec žádný multiplayer nenabídne » Vortex

Hráči, kteří vyhlíží „ruský BioShock“ v podobě akce Atomic Heart, si koncem loňska zažili krušné chvilky. Po odkladu vydání z některého z nikdy neupřesněných měsíců závěru roku 2022 a divokých spekulacích bylo potvrzeno, že hra dorazí 21. února 2023, aby se záhy začalo mluvit o tom, že je téměř finální hra v rukou minimálně jednoho člověka mimo studio Mundfish, což ihned rozdmýchalo obavy nejen o možný únik hry, ale z pohledu natěšených fanoušků také o další odklad. Všechno zlé ale bylo patrně zažehnáno, uvedené datum platí a vývojáři se na prezentaci společnosti Nvidia na CESu pochlubili dalším videem. V rozhovoru pro magazín WCCFTech pak přidali i několik dalších informací o vývoji, zmíněném odkladu i věcech, které ze hry v průběhu let zmizely, jako je například multiplayer.

Pokud máme začít videem, hra opět okouzluje svým vizuálním zpracováním. I proto, že trailer vznikal ve spolupráci s Nvidií a má demonstrovat efekty ray tracingu či podporu DLSS 3.0, vývojáři záměrně vybírali hodně líbivé pasáže plné odlesků, vody a dalších světelných efektů. V kombinaci s třaskavou akcí, kombinující celou řadu elementů v boji proti nápaditým mechanickým nepřátelům, vytváří video skvělou a nepříliš okoukanou atmosféru, navíc za doprovodu náležitě akční hudby. Zkrátka, vše vypadá tak, jak vývojáři v posledních měsících slibovali a obavy stran technických kvalit zmíněné hráčem, který se měl dostat k uniklému buildu, tak alespoň podle tohoto traileru vyznívají do prázdna.

Co se týče dalších okolností vzniku hry ve studiu Mundfish, vývojáři v rozhovoru pro WCCFTech potvrdili, že vznik hry byl složitější, než si možná na začátku představovali. Připomeňme, že hra byla oznámena už v roce 2018 s tím, že měla vyjít o pouhý rok později. Nic z toho ale neplatí a o pět let později vývojáři přiznávají, že se jim hra větvila pod rukama a věci, které do ní přidaly, násobily nároky na kvalitní zapracování. „Vytvářet úplně novou značku je extrémně ambiciózní úkol. Celý vývoj vypadá jako jedna rovnice, kde A násobí B, B násobí C, C zase D a tak dále,“ řekl game director Robert Bagratuni. Protože ale chtěl se svým týmem od začátku vytvořit něco unikátního – ať už ve smyslu příběhu, struktury hry nebo jejích mechanismů – museli zkrátka vydání odkládat tak dlouho, dokud nebylo všechno takové, jaké si vytyčili.

Vývojáři už před časem mluvili o DLC a není tudíž vyloučeno, že se multiplayer do hry dostane později.

„Během vývoje jsme učinili několik těžkých rozhodnutí vzdát se některých nápadů, dokonce i těch velkých, jako je například multiplayer,“ řekl pak Bagratuni, čímž definitivně potvrdil, že Atomic Heart bude ryze singleplayerovou záležitostí. Ještě před několika lety přitom vývojáři naznačovali, že titul nabídne i PvP obsah, mluvilo se rovněž o lokacích určených pouze pro multiplayer a dalších součástech podporujících hru více hráčů. Nic z toho se ale do finále nedostane, tedy alespoň ne do základní verze, která bude dostupná na konci února. Vývojáři nicméně už před časem mluvili o DLC a není tudíž vyloučeno, že se multiplayer do hry dostane později. Nestane se tak ale v rámci čtyř oznámených balíčků, které budou hru rozšiřovat o nová teritoria, questy, hádanky, nepřátele a příběhy. „Žádný multiplayerový přídavek prozatím nechystáme,“ řekl ještě pro jistotu game director, o všem tedy patrně rozhodně až úspěch hry a zájem o ni, pokud se jej podaří udržet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *