Skip to content

Aplikácia Google Fotky prechádza novými zmenami

Portál Android Police uvádza, že služba Fotky Google by mala mať čoskoro vylepšené nastavenia. Hlavným dôvodom tohto rozhodnutia je mätúce zálohovanie fotografií, ktoré by malo byť o niečo jednoduchšie. Túto myšlienku chce spoločnosť dosiahnuť prostredníctvom zjednodušenia terminológie aplikácie.

Jednoduchšia orientácia v zálohovaní

Mnohým z nás sa mohla terminológia používaná v aplikácií zdať nezrozumiteľnou. Práve tento problém sa spoločnosť Google rozhodla vyriešiť. V nastaveniach nájdeme niekoľko zmien, ktoré by nám mali uľahčiť používanie aplikácie. Názov funkcie “Zálohovanie a synchronizácia”, teda “Backup & sync”, ktorá umožňuje automatické nastavenie zálohovania sa zmení len na “Zálohovanie”.

Pri zálohovaní majú používatelia možnosť zvoliť si kvalitu, v ktorej budú súbory do úložiska nahraté. Táto funkcia bola označovaná ako “Veľkosť nahrávania” a po novom sa jej názov zmení na “Zálohovacia kvalita”. Keďže sú na výber iba dve možnosti zálohovania súborov, a to kvalita, ktorá vám šetrí úložisko a originálna veľkosť súboru, ich zmena názvu funkcie je v tomto prípade naozaj adekvátna. Najmä kvôli tomu, že pôvodný názov mohol vytvoriť dojem, že si môžeme vybrať veľkosť, v ktorej sa súbory nahrajú.

Nemalo by dochádzať k žiadnym nedorozumeniam. Samotná služba Fotky Google chce týmto spôsobom uľahčiť používateľom orientáciu v tom, akým spôsobom sú ich súbory zálohované.

Zmeny by mali odstrániť zmätok

Ako sme už spomínali, spoločnosť chce prostredníctvom zmien odstrániť rôzne zmätočné situácie. Údajne je to hlavne z toho dôvodu, že predošlé nastavenia aplikácie mnohým používateľom nevyhovovali. Starý názov “Back up & sync” mohol v používateľoch vyvolávať pocit, že sa fotografie a videá automaticky ukladajú do galérie viacerých zariadení. Avšak táto funkcia takto nefunguje, a práve preto je nový názov lepším riešením.

Náš tip

Na Slovensko útočili ruskí hackeri. Na ktoré stránky sa zamerali?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *