Games

Aplikace Google Home má další super funkci. Taky jí oceníte?

  • Aplikace Google Home prošla v květnu velkým redesignem
  • Google na ní ale dále pracuje a přináší užitečnou vychytávku do sekce Oblíbené

Nová verze aplikace Google Home se začala šířit v květnu letošního roku. To ale neznamená, že by Google usnul na vavřínech a odložil ji na druhou kolej, právě naopak. Navzdory modernějšímu vzhledu ve srovnání s předchozí verzí existují oblasti, které zaslouží vylepšení.

Sekce Oblíbené byla poprvé přidána v rámci redesignu a přináší výrazné zjednodušení rychlého přístupu k oblíbeným chytrým zařízením a osvětlení ve vaší domácnosti. Problém nastává v případě, kdy chcete jednoduše chce zapnout/vypnout všechna světla v dané místnosti. V současné době je situace taková, že musíte přejít do sekce Zařízení a vybrat konkrétní světla v místnosti, která chcete ovládat, nebo klepnout na zkratku Osvětlení v horní části záložky Oblíbené. To se ale brzy změní a Google nám ušetří minimálně jedno klepnutí.

Nově bude možné ovládat osvětlení v místnosti v sekci Oblíbené. O novince informoval produktový ředitel služby Google Home Anish Kattukaran na svém Twitteru. Osvětlení může sloužit jako zástupce jednotlivých světel, dlouhým stiskem se pak dostanete do rozhraní, ze kterého budete mít přístup ke všem světlům v dané místnosti. Na kartu oblíbené si tak můžete přidat buď jednotlivá světla, nebo rovnou celou místnost, což je fajn prvek.

Oceníte tuto změnu v Google Home aplikaci?

Zdroj: AndroidPolice

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *