Games

Android 14 zvládne ještě jeden poslední výkřik před vybitím

Stává se vám často, že baterii mobilního telefonu “ždímáte” úplně až do úplného vyčerpání a někdy necháváte připojení nabíječky až na poslední chvíli? Zdá se, že právě pro tyto situace chystá připravovaný Android 14 nové upozornění o aktuálním stavu nabití, respektive vybití. Aktuální vývojářský náhled odhaluje, že telefony s tímto systémem budou nově varovat i u nové hladiny, která činí dvě procenta.

Zatímco Android 13 (v čisté verzi) běžně upozorňuje na stav baterie při dvaceti a deseti procentech nabití baterie, nový Android 14 by tak měl činit ještě víc “na hraně”. Jako poslední pokus přimět uživatele připojit nabíječku, pokud na to doposud nemyslel a předchozí upozornění ignoroval. Pokud není zdroj energie po ruce a totální vybití je nevyhnutelné, může nové upozornění posloužit jako signál k odeslání poslední zprávy nebo uložení rozdělané práce.

Upozorňování na stav baterie u různých hladin nabití je v některých telefonech možné přenastavit a jsou k tomu určeny také různé aplikace, nicméně je jistě příjemné, že tuto novinku zavede přímo systém ve svém základním nastavení.

Jak často se vám mobil totálně vybije?

Zdroj: apolice

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *