Games

Android 14 vraj rieši problém s prehrievaním

Smartfóny značky Google mali už v minulosti problémy s prehrievaním. Staršie modely Pixel 6 mali tento problém hlavne kvôli procesoru Tensor G1. Minuloročná novinka Pixel 7 už prišla na trh s vylepšeným čipsetom Tensor G2, ktorý bol zameraný skôr na optimalizáciu chodu zariadenia, no komplikácie s prehrievaním sa nepodarilo vyriešiť ani v tomto prípade. Nový Android 14 by však mal problém s prehrievaním vyriešiť. Informácie zverejnil portál AndroidPolice.

Android 14 dáva zbohom prehrievaniu

Procesory pre smartfóny značky Google boli vyrábané 5nm technológiou od Samsungu. Táto staršia generácia procesorov však neposkytuje takú efektivitu výkonu, ako nové modely konštruované 4nm technológiou. V konkrétnych modeloch Pixel 6 a Pixel 7 je použitie staršej technológie pravdepodobne príčinou ich prehrievania a rýchlejšieho vybíjania batérie.

S týmito problémami sa pravidelne stretávajú majitelia spomenutých zariadení. Nový Android 14 by však mal komplikácie s prehrievaním odstrániť. Zatiaľ to vyzerá tak, že Google do novej verzie Androidu zakomponoval aj optimalizácie, ktoré by mali znížiť pravdepodobnosť prehrievania zariadení.

Google Pixel 7 Pro

Otestovali sme to na smartfóne Pixel 6 Pro a po nainštalovaní Androidu 14 sa pocitovo dosť rapídne znížila jeho teplota počas bežného používania. To však neznamená, že sa smartfón prestane prehrievať aj počas náročnejších aktivít. Problémom sú totiž procesory, ktoré stále budú vyžadovať veľké množstvo energie a tým pádom sa problém s rýchlejším vybíjaním smartfónu pravdepodobne nezlepší.

Náš tip

Honba za megapixelmi? Samsung pracuje na fotoaparáte s neuveriteľne vysokým rozlíšením

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *