Games

Alan Wake 2 nabídne druhou hratelnou postavu » Vortex

Jedním z nejvýraznějších titulů včerejší prezentace byl nepochybně Alan Wake 2, u něhož jsme se dočkali nového traileru, gameplaye, potvrzeného data vydání i celé řady dalších zajímavých novinek a informací. Hra skutečně vyjde v říjnu, jak jsme se dozvěděli v minulých dnech, přesněji 17. října. Ne všechny informace ovšem fanoušky potěšily. Nejprve si však shrňme, co nového jsme se ze včerejšího představení dozvěděli nad rámec našeho souhrnu a co bylo naopak potěšující.

Alan Wake se konečně vrací, ale nebude sám, jelikož jej doplní nová kolegyně, agentka FBI jménem Saga Anderson. Zároveň nemá podle vývojářů z Remedy představovat problém, pokud jste první díl nehráli, ačkoli je to vzhledem ke kvalitám hry rozhodně škoda. Druhý díl by měl být údajně přístupný i nováčkům kteří by měli být schopni se v Alanově stále se rozrůstajícím příběhu zorientovat a pochopit, co se zhruba děje. I když to v podstatě vlastně neví ani Alan sám, zatímco se snaží si udržet alespoň poslední zbytky zdravého rozumu. Jak už však víme, tentokrát půjde vyloženě o survival horor, což je pro Remedy první takový počin. Výsledkem má být to nejlepší spojení příběhu, atmosféry i tempa a jejich nejambicióznější titul vůbec. Příběh a postup hrou ovšem nebude přesně daný. Saga se totiž stává vedle Alana druhou hratelnou postavou.

Jejich cesty se nicméně postupně protínají a ovlivňují, ale podle Remedy má být možné je hrát po uplynutí určitých situací v libovolném pořadí, přičemž obě cesty jsou temné a znepokojivé. Agentka Anderson se do Bright Falls dostane v souvislosti s vyšetřování vraždy, navíc ji předchází pověst, že dokáže řešit nemožné. Postupně se však začne propadat do nočních můr, když objeví stránky příběhu, který ji vede právě k roky ztracenému Alanu Wakeovi a zároveň se začíná naplňovat. Nový trailer překvapil i přítomností samotného Sama Lakea, respektive postavy s jeho tváří. On sám pak slibuje, že půjde o výjimečný zážitek. „Alan Wake 2 je hluboký a mnohovrstvý příběh, v němž se skrývají překvapení čekající na objevení,“ napsal Lake na blogu a tvrdí, že se musí usmívat, když si vzpomene na některé části, které pro hru nachystali. „Divím se, že nás na té cestě nikdo nezastavil,“ dodal.

Sběratele fyzických verzí nicméně může zklamat, že hra vyjde na všechny platformy, tedy PC, PlayStation 5 a Xbox Series, pouze digitálně. Důvodem je jednoduše postupný přechod k digitální distribuci a také je zmíněna nutnost stahování i přes vlastnění disku. Navíc lze bez vydání hry na disku stanovit nižší cenovku, která v tomto případě činí 60 dolarů na konzolích a 50 dolarů na PC za standardní edici. Na Epicu nalezneme možnost si hru předobjednat za 1324 korun. O dvacet dolarů dražší deluxe edice pak obsahuje i Expansion Pass s rozšířeními Night Springs a Lake House a několik skinů, přičemž dva další nabídne i předobjednávkový bonus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *