Games

Ako si nastaviť upozornenie na zemetrasenie na svojom telefóne? | Návod

Na Slovensku bola počas minulého týždňa zaznamenaná seizmická aktivita. Po niekoľkých rokoch zasiahlo naše územie zemetrasenie, ktoré v niektorých okresoch spôsobilo vážne škody. Moderné technológie v smartfónoch vás dokážu upozorniť niekoľko sekúnd pred príchodom zemetrasenia alebo inej prírodnej katastrofy prostredníctvom funkcie v nastaveniach.

Funkcia, ktorá vás upozorní na prichádzajúce zemetrasenie

Aj napriek tomu, že sa na Slovensku nestretávame so zemetraseniami tak často, ako ostatné krajiny na východe, je pre vašu bezpečnosť v nastaveniach smartfónu dostupná funkcia, ktorá vás pred príchodom nečakaného prírodného javu upozorní.

Nemali by ste prehliadnuť:

Spustenie samotnej funkcie je veľmi jednoduché. Po otvorení nastavení smartfónu by sa v sekcií bezpečnosti a núdzových situácií mala nachádzať možnosť s upozorneniami o zemetraseniach. Upozornenia zatiaľ fungujú len v krajinách, ktoré sa nachádzajú na zozname portálu Google Support. Slovensko a jeho susedné krajiny sa na zozname našťastie nachádzajú.

Na niektorých smartfónoch túto funkciu nájdete v sekcií heslá a zabezpečenie. Po kliknutí na ikonu tiesňové upozornenia sa vám zobrazia možnosti a druhy upozornení, ktoré môžete v prípade nebezpečných situácií dostávať.

Pevne veríme, že vám upozornenie o zemetrasení nikdy nepríde, no po poslednej udalosti by bolo v rámci vašej bezpečnosti vhodné si tieto upozornenia pre istotu zapnúť. Aj niekoľko-sekundový náskok pred príchodom zemetrasenia určite dokáže pomôcť. Ak náhodou nebude fungovať ani jedna zo spomenutých metód, odporúčame sledovať návody dostupné na YouTube.

Náš tip

Roomba Combo j9+: Najlepší robotický vysávač výrobcu onedlho na Slovensku. Poznáme cenu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *