Games

Ako často Google aktualizuje možnosť Street View?

Funkcia Google Street View zmenila spôsob, akým vnímame svetové lokality. S 3D zobrazeniami tak môžeme napríklad presnejšie plánovať naše cesty. Táto služba sa zrodila v roku 2007 a začala výberom miest v USA. Dnes, Street View zaznamenal viac ako 220 miliárd snímok v 100 krajinách, čo umožňuje 360-stupňový pohľad na Google Mapách, informuje AndroidPolice.

Možnosť Street View si môžete vyskúšať priamo v Google Maps a získať detailné informácie o akomkoľvek mieste. No, otázkou ostáva, ako často sa funkcia aktualizuje a kedy môžeme očakávať ďalšiu aktualizáciu? Odpoveď nájdete na Android tablete, telefóne ale aj vo webovom prehliadači.

Aktualizácie Google Street View nie sú pravidelné kvôli vysokým nákladom. Google musí vytvárať 3D obrazy, čo zahŕňa vysielanie početných tímov pešo, autom alebo na lodiach so špeciálnymi kamerami na zachytávanie obrázkov.

Frekvencia závisí od veľkosti mesta

V slabšie osídlených oblastiach môžete očakávať aktualizácie len raz za tri roky. Husto osídlené mestá dostávajú častejšie aktualizácie aj vďaka tomu, že sa rýchlejšie rozvíjajú a menia. Google ale verejne zverejňuje plán návštev tímu Street View, takže môžete sledovať, kedy prídu do vašej oblasti. Pokiaľ vaše mesto alebo ulica neboli dlhšiu dobu aktualizované, môžete sa stať prispievateľom práve vy.

Google Street View v Bratislave | Zdroj: Google

Nemôžete však formálne požiadať o aktualizáciu Google Street View. Ak však zistíte problémy so starými alebo nesprávnymi fotkami vo vašom okolí, môžete ich ohlásiť priamo Google. Okrem toho dokážete aj spoločnosť požiadať, aby vami vlastnenú budovu alebo oblasť na Street View rozmazali. Chránite tak seba a vami vlastnenú nehnuteľnosť pred vandalmi alebo zlodejmi.

Ako zistiť, kedy Street View naposledy aktualizovali?

Potrebujete na to len najnovšiu verziu aplikácie Google Mapy. Postup je jednoduchý:

  • Otvoriť aplikáciu
  • Kliknúť na lokalitu a ulicu
  • Zvoliť “Street View”
  • Pozrite sa do spodného rohu, kde sa nachádza dátum vyhotovenia snímky

Náš tip

OPPO Find N3 oficiálne: Najlepší skladací smartfón na svete?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *