Games

Abby v seriálu The Last of Us může hrát Florence Pugh » Vortex

Už s koncem první série The Last of Us od HBO začal jeho tvůrce Craig Mazin lákat na sérii druhou a také na postavu Abby. Nápady, tipy a diskuze ohledně jejího možného obsazení se přitom rozjely už v době první série, a fanoušci si kladou otázku, jaká herečka by pro tuto postavu z The Last of Us Part II, na jehož děj se druhá série zaměří, byla ideální. Navzdory tomu, že je pokračování úspěšného seriálu ještě poměrně vzdáleno, přičemž se ho dotkla i nadále probíhající stávka scenáristů, Mazin rozhodně nezahálí. Před necelým měsícem v rozhovoru pro magazín The Hollywood Reporter naznačil, že už Abby obsadili a že by to mohlo fanoušky a diváky opět překvapit. Nyní se povídá, že dotyčnou herečkou je patrně Florence Pugh.

S informací v těchto dnech přišel insider a leaker vystupující pod přezdívkou MyTimetoShineHello, který je ve svém „oboru“ uznáván pro přesné zákulisní informace kolem filmového průmyslu. Ten na základě svého dalšího zdroje zopakoval, že Florence Pugh byla role nabídnuta ještě před stávkou a že má být jednou ze dvou kandidátek zvažovaných pro ztvárnění Abby. Hodí se nicméně zmínit, že Pugh byla v debatách fanoušků zmiňována už dříve a často se o ní spekulovalo. Florence Pugh v současné době patří mezi oblíbené a vyhledávané mladé herečky, což dokazuje i její bohatá filmografie. Ta zahrnuje například roli Katherine ve filmu Lady Macbeth z roku 2016 nebo Dani ve filmu Slunovrat (Midsommar) z roku 2019, postavu Jeleny v marvelovském filmu Black Widow a seriálu Hawkye nebo naposledy roli Jean Tatlock v letošním filmovém hitu Oppenheimer a příští rok se představí jako princezna Irulan Corrino ve druhé Duně.

Jak už však bylo zmíněno výše, kandidátky na roli mají být údajně dvě. Druhou spekulovanou herečkou je Shannon Berry, která je oproti Florence Pugh méně známá, ale též má za sebou několik působivých hereckých kreací. I o ní se spekuluje už nějaký ten pátek, v podstatě téměř od začátku samotného seriálu. Jedním z důvodů je její role Dot v seriálu Trosečnice (The Wilds) od Amazon Prime Video, jehož dvě série byly uveden v roce 2020 a 2022. Dot je silnou postavou se zoceleným charakterem a schopnostmi přežít, což odpovídá i charakteristice Abby. Spekulacím napomáhá i fakt, že je Berry queer, robustnější postavy, ale také to, že ji Craig Mazin už delší dobu sleduje na Instagramu. Podle MyTimetoShineHello, respektive jeho dalšího zdroje, má být obsazena právě ona, což insider zastřešuje tím, že to podle něj je zkrátka jedna z nich. Autoři seriálu nicméně výsledek svého rozhodnutí tají.

Ať už to bude jakkoli, na samotnou druhou sérii si nepochybně ještě nějaký čas počkáme, nicméně jak uvedl sám Mazin, postava Abby patřila mezi to první, co začali v souvislosti s pokračováním seriálu řešit. Tak uvidíme, zda nakonec volba skutečně padla na jednu z výše zmíněných hereček, nebo tvůrci fanoušky a diváky skutečně překvapí, ale ještě trochu jinak a jinou volbou. Více o seriálu naleznete v našem archivu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *