Games

5 tipů na zboží z Číny: Chytré termostatické hlavice

Vítejte u dalšího vydání tipů na zajímavé zboží z obchodů na AliExpressu. Venku už se ke slovu hlásí podzim a chladné počasí, tak přichází na řadu i otázka vytápění. Pokud jste odhodlaní během nadcházející zimy vyzkoušet topit trochu chytřeji ve smyslu využití smart zařízení, ideálním produktem jsou pro začátek třeba chytré termostatické hlavice. V následujících pěti hlavních tipech najdete pět modelů, které mají velmi dobré hodnocení a zároveň se od sebe liší minimálně po stránce designu. Všechny k propojení potřebují Zigbee bránu.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu “Price includes VAT” neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

MOES termostatická Zigbee hlavice

Aktuálně patrně nejprodávanější a také nejoblíbenější model. Od ostatních se vyznačuje hlavně “vyřezaným” tvarem a také displejem na přední straně. Tato hlavice je k dostání i v černé barvě a objednat si ji rovnou můžete třeba i v sadě se zmíněnou Zigbee bránou.

Cena: 800 Kč

EARU hlavice

Další poměrně známá značka (resp. obchod) nabízí hlavici s tradičnějším válcovitým tvarem a displejem na boku. Stejně jako ostatní modely zvládá například i hlasové příkazy (po připojení potřebných periferií v síti) nebo ovládání z aplikace. I tato hlavice se dá objednat i s bránou.

Cena: 680 Kč

Chytrá termostatická hlavice od Ecobuy

Také tento model s ostatními sdílí ty nejdůležitější funkce. Třeba detekci otevřených oken, automatický i ruční mód nebo pokročilé programování. I zde je odlišný design. Jde o válec s vystouplým ovládacím prstencem. Displej je podstatně menší, ale zase umí dle potřeby měnit svou orientaci.

Cena: 750 Kč

Baculatá Zigbee hlavice

Ani u této hlavice nenajdete významnější odchylku v oblasti funkcí nebo dramaticky odlišnou cenu. K jejímu pořízení se případně přikloníte hlavně kvůli tomu, jak vypadá. Seděla by k vám domů tato “baculka”?


Aqara Dual Relay T2 recenze: magická krabička, která vám udělá z hloupého zařízení chytré

Recenze

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 7 minut (
uložit na později

)čtení: 7 min.

uloženo


uložit na později

7 min.